KLIKNIJ W OBRAZEK, ABY POWIĘKSZYĆ

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  

Regionu Lubuskiego

w Zielonej Górze

02 maja 2023

Akcja "Bezpieczne dzieci" w TPD Wojnowo

Dzisiaj w Wojnowie odbyła się akcja pt. "Bezpieczne dzieci- bezpieczne Wojnowo", która miała na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń jakie mogą się pojawić w ich życiu. 
Jak zawsze, mogliśmy liczyć na obecność Pani Prezes Barbary Plawgo, która przyjechała ze słodkimi upominkami dla dzieci.
Pan Marcin Żurawiecki pracujący w Nadleśnictwie Sulechów opowiedział, jak wygląda dyżur na wieży obserwacyjnej oraz przybliżył prace strażaków gaszących pożary lasów. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć wóz strażacki a nawet postrzelać z armaty wodnej. 
Następnie temat o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przedstawiła Sylwia. Profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem pokazała dzieciom bardzo istotne rzeczy tj. znaki drogowe, sygnalizację świetlną oraz dlaczego dziecko powinno znać swój adres zamieszkania. 
Zaprosiliśmy również naszych zaprzyjaźnionych strażaków z OSP Smolno Wielkie, którzy udzielili lekcji pierwszej pomocy, a także zaprezentowali swój wóz bojowy. 
Ważnym elementem było wręczenie przez Panią Prezes odznaki "Przyjaciel Dziecka" Elwirze, bez której ten dzień nie wyszedłby tak udany!

Jeszcze raz baaaardzo DZIEKUJE za pomysł, stroje, gadżety, i słodkości!


Na koniec również ważny temat przedstawiła Paulina, dlaczego nie powinniśmy rozmawiać z obcymi? Kto jest nieznajomym? oraz dlaczego nie wolno przyjmować prezentów od nieznajomych. 
Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i ciekawe. Na koniec otrzymały paczki z gadżetami od sponsorów oraz odblaskowe kamizelki. To był dzień pełen wrażeń! 
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania inicjatywy.