KLIKNIJ W OBRAZEK, ABY POWIĘKSZYĆ

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  

Regionu Lubuskiego

w Zielonej Górze

21 września 2023

Działania TPD w Żaganiu

Działalność żagańskiego oddziału służy dzieciom i młodzieży. Od końca kwietnia br. Dotychczas zrealizowaliśmy 3 działania:

 

  1. akcja charytatywna na rzecz Nikodema Kruszewskiego podczas której zebraliśmy kwotę 5 965, 00. Oddział działający przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Brzechwy w Żaganiu zorganizował festyn z punktami gastronomicznymi i atrakcjami dla dzieci. Wydarzenie odbyło się 27 mają br.
  2. udział w ogólnopolskim programie przeciwdziałającym wykluczeniu menstruacyjnemu "Różowa skrzyneczka". Taka skrzyneczka jest na bieżąco zaopatrywana w podpaski i tampony. Znajduje się w damskiej toalecie i jest dostępna dla każdej uczennicy PSP nr 1.
  3. zorganizowanie wydarzenia promującego sporty ekstremalne wśród młodych ludzi "Żagański Skate JAM 2023" 19.08. br, czyli pokaz jazdy wyczynowej na hulajnodze. Wydarzenie wymagało od nas solidnego przygotowania, bo było jednym z najważniejszych wakacyjnych wydarzeń w Żaganiu. Cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i wzięło w nim udział 23 młodych mieszkańców Żagania. Zadbaliśmy o sponsorów,  bo chcieliśmy wynagrodzić każdego uczestnika i zadbaliśmy o punkty gastronomiczne. Kwotę zebraną podczas pokazu przeznaczyliśmy na Żagańskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt "Zwierzoluby".