KLIKNIJ W OBRAZEK, ABY POWIĘKSZYĆ

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  

Regionu Lubuskiego

w Zielonej Górze

14 lipca 2022

Wycieczka TPD w SP nr 27 w Zielonej Górze

W dniu 05.07.2022r. uczniowie z kl. I-IV Szkoły Podstawowej nr 27 w Zielonej Górze wraz z opiekunami  działający w Kole TPD uczestniczyli w pierwszej wycieczce, gdyż Koło TPD działa od niedawna. Wycieczka odbyła się w ramach wypoczynku letniego pod nazwą ,,Mały Badacz, czyli wycieczka po Zielonej Górze”, którą ufundował Oddział Lubuskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci  w Zielonej Górze i zapewnił wiele atrakcji.

Wycieczka rozpoczęła się od pobytu w Centrum Przyrodniczym ,,Kepler”, zwiedzania i możliwości zdobycia nowych informacji i doświadczeń. Następnie odbył się spacer oraz zwiedzanie starówki Zielonej Góry w ramach 800-lecia istnienia miasta. Dużą radość sprawiło dzieciom odszukiwanie i zapoznawanie się z wyglądem Bachusików, które rozmieszczone są na starówce.

Następnie dzieci udały się na wspólny obiad. Po obiedzie grupa wycieczkowa przeszła do Palmiarni. Dzieci zwiedziły obiekt, zjadły pyszne lody.

Wzięły udział w Konkursie ekologicznym ,,Jak walczyć ze smogiem”. Wszyscy uczestnicy konkursu aktywnie w nim uczestniczyli. W związku z tym otrzymali nagrody.

Wycieczka i atrakcje z nią związane wszystkim się podobały. Dzieci były bardzo zadowolone z takiej formy spędzenia wolnego czasu w trakcie trwania wakacji.

Serdecznie dziękujemy wiceprezes Pani Barbarze Plawgo za nowe doświadczenia, wspaniale spędzony czas i przemiłą atmosferę. Dzięki Pani możemy się wiele nauczyć i nigdy nie narzekać na nudę.