KLIKNIJ W OBRAZEK, ABY POWIĘKSZYĆ

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  

Regionu Lubuskiego

w Zielonej Górze

13 lipca 2022

Wycieczka TPD w Wojnowie do Zielonej Góry

"Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Na zaproszenie Pani prezes zarządu głównego TPD w Zielonej Górze - Barbary Plawgo pojechaliśmy na wycieczkę do Zielonej Góry.

Na początek zwiedziliśmy Centrum Przyrodnicze "Kepler". Dzieci mogły zobaczyć różne stanowiska interaktywne odnoszące się do różnych dziedzin nauki: fizyki, geografii, biologii, nauki o człowieku i Ziemi.
Sale interaktywne są wyposażone w stanowiska,  gdzie wszystkiego wręcz należy dotknąć i własnoręcznie przeprowadzić eksperyment.

Następnie spacerowaliśmy po zielonogórskim deptaku, Pani Basia przybliżyła dzieciom historię miasta oraz pokazała piękne zabytkowe kamienice oraz obiekty takie jak m.in. pomnik Bachusa, teatr, filharmonia, kościół. Dzieci dowiedziały się że Zielona Góra świętuje swoje 800-lecie.

Kolejną atrakcją, która bardzo spodobała się dzieciom było szukanie Bachusikow. Dzieci zjadły pyszny obiadek, a na deser udaliśmy się do zielonogórskiej palmiarni, tam także odbył się konkurs wiedzy o zdobytych wiadomościach oraz wiedzy o ekologii oczywiście z pięknymi nagrodami.  

To był dzień pełen wrażeń!

Bardzo dziękujemy Pani Basi za poświęcony czas i za miłe przyjęcie."

 

~ Przewodnicząca Koła TPD w Wojnowie Paulina Grzesiuk