To był wspaniały dzień!  W ramach projektu  „Lato w mieście” uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiechlicach w dniu 11.08.2021r. uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze – Ochli. Wycieczka odbyła się dzięki środkom przekazanym przez PEPCO, które ufundowało transport, a także Oddziałowi Lubuskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze, który ufundował dzieciom pobyt w Ochli oraz  zapewnił i zorganizował wszystkie atrakcje.

Był to dzień pełen wrażeń! Po przybyciu na miejsce uczniowie zostali przywitani gorącymi i pysznymi bułeczkami  przez panią Barbarę Plawgo  - wiceprezes Oddziału Lubuskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze  wraz ze swoimi współpracownicami. Następnie  wraz z panią przewodnik uczniowie  zwiedzali budynki mieszkalne, znajdujące się na terenie  skansenu. Mogli zapoznać się z historią i tradycją dawnej polskiej wsi oraz jej kulturą i obyczajami. Jedną z atrakcji pobytu w Ochli było wyrabianie przez uczniów masła w maselnicy. Okazało się to bardzo ciężką pracą, ale udało się. Masło wyszło wyśmienite, a i  maślanka też niczego sobie.

W trakcie zwiedzania  nasi podopieczni wzięli udział w lekcji w ówczesnej szkole, podczas  której poznali tajniki nauki oraz śpiewali stare przyśpiewki i piosenki.

Ilość atrakcji nie miała końca. Po lekcji uczniowie  brali udział w grach i zabawach na  wesoło. Po sportowej walce każdy uczestnik dostał upominek za udział w rywalizacji. Po sportowych zmaganiach, wszyscy  uczestnicy udali się na ognisko, gdzie czekały  na nich gorące kiełbaski i oczywiście chlebek z własnoręcznie zrobionym masłem. Wszystko było wyśmienite! Na zakończenie wyprawy dzieci brały udział w loterii.  Każde wylosowało upominek  - maskotki  i słodycze.

      To był dzień był pełen wrażeń, spędzony w miłej i wspaniałej atmosferze dzięki organizatorom . Aż żal było wyjeżdżać do domu...

DZIĘKUJEMY !

Wycieczka TPD Wiechlice do Zielonej Góry

18 sierpnia 2021

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  

Regionu Lubuskiego

w Zielonej Górze

KLIKNIJ W OBRAZEK, ABY POWIĘKSZYĆ